בריאות נשים

כוחה של אוננות: שחרור הנאה והנאה מינית

כוחה של אוננות: שחרור הנאה והנאה מינית

אוננות נדחית לעתים קרובות כנושא מביך וסודי, ובחברות רבות קיום דיון כן ופתוח על כך נחשב בלתי הולם במסגרות ציבוריות. אבל אין לאפשר לסטיגמות אלה סביב הנאה עצמית להימשך, מכיוון שיש לאמץ אוננות כצורה של לקיחת בעלות על ההנאה וההנאה המינית שלנו.

אוננות מוגדרת בדרך כלל כגירוי מיני, בדרך כלל בניהול עצמי – כלומר, היא יכולה לכלול פנטזיות מיניות, גירוי עצמי ו / או שימוש בצעצועי מין. צורה זו של הנאה עצמית מספקת מגוון רחב של יתרונות פיזיים ונפשיים.

בחזית הפיזית, אוננות היא צורת המין הבטוחה ביותר. הוא אינו נושא סיכונים למחלות המועברות במגע מיני או להריון לא רצוי. מחקרים הראו גם כי זה יכול להפחית את הסימפטומים של כאבי מחזור ולעזור להפחית את הלחץ.

מבחינה נפשית, אוננות יכולה להציע תחושה של שליטה על התיאבון המיני, שכן היא מפחיתה את הצורך לעסוק בלקיחת סיכונים מיניים. בנוסף, אוננות יכולה לעזור לשפר את ההערכה העצמית, להפחית חרדה ולספק תחושה של רגיעה ורווחה. אוננות יכולה להיות שימושית גם בעת חקירת פנטזיות, תשוקות ותחומי עניין מיניים, מה שיכול לסייע בהבנה ממה בני זוג בחיים האמיתיים עשויים ליהנות גם כן.

נשים, בפרט, עשויות להפיק תועלת מאוננות כדרך להפחית את הדיכאון והעצבנות המלווים לעיתים תנודות הורמונליות הקשורות למחזור החודשי. יתר על כן, נשים המאוננות מדווחות על תחושת סיפוק גדולה יותר מפעילותן המינית ועשויות להגביר את החשק המיני שלהן.

כמובן, לא כולם נמשכים להנאה עצמית, וזה בסדר גמור. אבל למי שכן, המסר צריך להיות ברור: אוננות היא צורה רבת עוצמה של טיפול עצמי, ויש לה פוטנציאל להגביר את הבריאות הפיזית והנפשית בדרכים חיוביות ומוחשיות.

בסופו של יום, אוננות כבר לא צריכה לשאת את הסטיגמה שהקיפה אותה יותר מדי זמן. יש לשים את הדיון על השולחן בכבוד הראוי לו, כדי שכולנו נוכל להתקדם בידיעה בטוחה שלקיחת אחריות על ההנאה וההנאה המינית שלנו היא בחירה חיובית ובריאה.

גלו את תכשיט הים האדום: לחקור את העיר אילת, ישראל

ברוכים הבאים לאילת, העיר הדרומית ביותר בישראל, השוכנת לחוף הים האדום. הוא ידוע בצדק בשם תכשיט הים האדום, מתגאה קילומטרים…

גלו את תכשיט הים האדום: לחקור את העיר אילת, ישראל

"עיסוי אירוטי: ליהנות מחוויה אינטימית וחושנית" עיסוי אירוטי סקס ענק הוא סוג של טיפול עיסוי שנועד לגרום למצב של עוררות…

7 פנטזיות ארוטיות שיכולות להביא אותך לרמות חדשות של הנאה

כשחושבים על המונח "פנטזיות ארוטיות", אפשר לחשוב על תרחישים בסגנון "חמישים גוונים של אפור" שמתרחשים מחוץ לתחום האפשרויות. במקום זאת,…

7 פנטזיות ארוטיות שיכולות להביא אותך לרמות חדשות של הנאה